سه شنبه , ۶ فروردین ۱۳۹۸
آموزش وردپرس
خانه » آموزش » افزودن فونتهای جدید به کتابخوان کوبو تاچ

افزودن فونتهای جدید به کتابخوان کوبو تاچ

kobo-touch-fonts

کتابخوان کوبو تاچ قابلیتهای جالبی دارد. اضافه کردن فونتهای جدید به آن به راحتی آب خوردن است و انجام آن دو ثانیه بیشتر وقت شما را نمی گیرد.

کوبو تاچ بطور پیش فرض دارای هفت نوع فونت Georgia, Avenir, Amasis, Delima, Felbridge, Gill Sans و Rockwell است. اما شما می توانید به راحتی هر تعداد فونت TTF و OFT دیگر که می خواهید را با انجام چند مرحله ساده به آن اضافه کنید.

اضافه کرن فونتهای جدید به کوبو تاچ

۱- دستگاه کوبو تاچ خود را با کابل USB به کامپیوتر وصل کرده و در کوبو روی گزینه connect بزنید.

۲- درایو KOBOeReader را باز کنید البته اگر بطور خودکار باز نشد.

۳- در فولدر ریشه کوبو تاچ یک فولدر جدید با نام fonts بسازید. منظور از ریشه، بالاترین سطح فولدرهاست که فولدرهای kobo. و adobe-digital-editions . هم در آن قرار دارند.

۴- فونتهای مورد نظر خود را به فولدر fonts اضافه کنید و دستگاه را از کامپیوتر جدا کنید. به همین راحتی! حالا اگر هنگام مطالعه یک کتاب روی دکمه Aa بزنید، فونتهای جدید در لیست فونتها نمایش داده خواهد شد.

نکته: این ایده بسیار خوبی است که نسخه های ایتالیک و بولد فونتها را نیز به فولدر fonts اضافه کنید، زیرا اکثر کتابها از این استایلهای فونت بهره می برند. اگر می خواهید فونت شما بجای حالت نرمال بصورت بولد یا ایتالیک باشد، فقط نسخه بولد یا ایتالیک آن فونت را به فولدر fonts اضافه کنید.

منبع: the-ebook-reader.com

 

 

همچنین ببینید

چگونه قابلیت مولتی تاچ را در کتابخوانهای کوبو فعال کنیم؟

چندی پیش در MobileRead با هک بسیار جالبی برخود کردم که قابلیت مولتی تاچ را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *