سه شنبه , ۶ فروردین ۱۳۹۸
آموزش وردپرس
خانه » آموزش » چگونه حالت فول اسکرین را در کتابخوانهای کوبو فعال کنیم؟

چگونه حالت فول اسکرین را در کتابخوانهای کوبو فعال کنیم؟

Kobo-AuraH2O

هنگام تهیه نقد و بررسی Kobo Aura H2O با مطلبی در MobileRead برخورد کردم در رابطه با اینکه چگونه می توان نمایش هدر و فوتر را غیرفعال کرد و وارد حالت فول اسکرین (تمام صفحه) شد.

گزینه فول اسکرین هم با فایلهای ePub کوبو (.kepub) کار می کند و هم با فایلهای ePub معمولی که خودتان روی  کتابخوان ریخته اید.

همیشه وجود هدر و فوتر در کتابخوانهای کوبو بدلیل فضای زیادی که اشغال می کنند برای من آزار دهنده بوده است، بخصوص در Kobo Mini که صفحه کوچکتری دارد. هنگام تهیه نقد و بررسی Kobo Aura H2O این مساله دوباره آزارم داد اما خوشبختانه این راه حل را برای حالت فول اسکرین پیدا کردم.

البته نتوانستم در MobileRead منبع یا دستورالعمل مشخصی را پیدا کنم ولی با کنار هم گذاشتن نظرات موجود توانستم به نتیجه برسم. مطمئن نیستم که این روش روی چه نسخه ای از نرم افزار کوبو کار می کند، اما از آنجاییکه مدلهای مختلف کوبو همگی از نرم افزار مشابهی بهره می برند باید بر روی همه مدلها کار کند.

برای رفتن به حالت فول اسکرین تمام کاری که باید انجام دهید این است که چند خط کد را به فایل پیکربندی (config) کتابخوان کوبو خود اضافه کنید. با اینکار گزینه جدیدی به منوی تنظیمات مطالعه اضافه می شود که به شما امکان غیرفعال کردن هدر و فوتر را می دهد. از آنجاییکه این قابلیت در حال حاضر وجود دارد، قطعا کوبو در آپدیت های نرم افزاری بعدی آن را به منوی تنظیمات اضافه خواهد کرد.

چگونه حالت فول اسکرین را فعال کنیم؟

  1. کتابخوان کوبو خود را با کابل USB به کامپیوتر وصل کنید و وارد حالت انتقال داده شوید.
  2. در دستگاههای کوبو فایلی با نام Kobo eReader.config وجود دارد که در درایو کوبو در فولدر kobo. در داخل فولدر Kobo قرار دارد.
  3. روی فایل Kobo eReader.config کلیک راست کنید و آن را با یک برنامه ویرایشگر متن مثل Notepad باز کنید.
  4. کد زیر را به انتهای فایل یا هر جایی جدا از بقیه کدها اضافه کنید:

[FeatureSettings]

FullScreenReading=true

  1. کتابخوان خود را با روش امن از کامپیوتر جدا کنید. سپس منوی تنظیمات را باز کنید و به Reading Settings بروید. حالا باید یک جعبه کنترلی با عنوان Show header and footer وجود داشته باشد که به کمک آن می توانید نمایش هدر و فوتر را فعال یا غیرفعال کنید.

Show-header-Footerمنبع: the-ebook-reader.com

 

همچنین ببینید

افزودن فونتهای سفارشی به کیندل پیپروایت

مطالعه کردن ایبوکها در مقایسه با کتابهای کاغذی لذت و راحتی خاصی دارد. هنگام مطالعه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *